Na internete sa objavila demoverzia pripravovanej kórejskej hry inZOI, ktorá okamžite pobláznila ľudí svojou fotorealistickou grafikou. Konkurovať má práve svetoznámej sérii hier The Sims a vo veľkom má využívať umelú inteligenciu. Čo môžu ľudia od hry očakávať a aké novinky prináša do herného priemyslu sme pre vás zhrnuli v článku.
Čo ponúka nová hra inZOI?
Hra inZOI by mala byť v plnej verzii typickým simulátorom života. Môžete si vytvoriť postavičku alebo celú rodinu, postaviť im dom a následne ich riadiť v každodenných činnostiach. Hlavným cieľom je splniť si predstavy o ideálnom virtuálnom živote. Vývojári už teraz predvádzajú detailné návrhy postáv, pričom je zrejmé, že si dali záležať na tom, aby si ľudia mohli svojho avatara upraviť do najmenších detailov.
Hra sa môže pochváliť mimoriadne detailnou a realistickou grafikou, ktorú mali ľudia možnosť vyskúšať si v demoverzii. Dostupná bola len funkcia tvorby hernej postavy, pričom prístup k samotnej hre nebol možný. Demoverzia však už nie je k dispozícii, preto si budú ľudia musieť počkať na jej oficiálny predaj.
V plnej verzii hry by malo byť možné vybrať si pre svoju postavičku pohlavie, rodinné vzťahy či domovské mesto. Veľkým lákadlom je oblečenie, na ktorého tvorbe sa podieľa aj umelá inteligencia. Hráči budú môcť pomocou AI vkladať do hry úplne nové vzory a strihy oblečenia. Už v demoverzii však bolo k dispozícii viacero možností oblečenia, a autori poskytli aj predpripravený výber zo šatníka.
Kórejská hra inZOI využíva AI naplno
Tvorcovia si získali pozornosť predovšetkým vďaka AI systému, ktorý umožňuje skenovanie reálnych objektov, takže hráči môžu vložiť do hry akýkoľvek predmet len na základe fotografie. Podobne bude možné použiť fotografie na vytvorenie textúr pre podlahy, steny či iné herné objekty. Táto funkcia prináša veľký potenciál, pretože celý herný svet bude plne prispôsobiteľný, čím výrazne podporí kreativitu hráčov.
Zakomponovanie umelej inteligencie tu však nekončí. AI bude riadiť postavy tak, aby ich správanie čo najviac napodobňovalo skutočných ľudí. Hra bude obsahovať aj vozidlá, ktoré budú postavy môcť šoférovať, a AI sa postará aj o nečakané dopravné nehody.
Súčasťou hry je aj foto režim, ktorý umožňuje nastaviť pózu či animáciu postavičky, upraviť prostredie a aplikovať grafické filtre. Vďaka tomu budú môcť hráči zdieľať svoje snímky na sociálnych sieťach. Na to nadväzuje aj funkcia Canvas, čo je zdieľaná knižnica postavičiek a oblečenia, kde si hráči môžu navzájom vymieňať svoje výtvory.
S využívaním umelej inteligencie sa však na Krafton valí aj množstvo otázok. Ľudí totiž zaujíma, či umelá inteligencia, ktorá bude hru využívať bude na tvorbu oblečenia a rôznych doplnkov využívať vlastnú databázu alebo budú jej dáta získané nelegálne. Na túto tému sa zatiaľ tvorcovia hry ešte nevyjadrili, takže nie je jasné, ako presne bude AI postupovať.
Čítajte tiež: Deti v Číne budú mať obmedzený čas na hranie počítačových hier
Slabšie počítače hru rozchodia len veľmi ťažko
Keďže je hra stále vo vývoji a vyznačuje sa veľmi detailnou grafikou, viacerí užívatelia sa začali sťažovať na to, že bola pre ich počítače demoverzia hry príliš zaťažujúca. Najviac problémov bolo zaznamenaných počas niekoľkých cutscén, kde hra výrazne spomaľovala, a občas trvalo textúram, kým sa načítali v plnom rozlíšení.
Na internete už koluje množstvo sťažností, že dokonca aj pri menej náročnom tvorení postavy na slabších zostavách či prenosných počítačoch hra nefunguje dostatočne. Či sa tento problém týkal len demoverzie alebo bude hra určená len pre výkonné počítače je zatiaľ otázne. Zatiaľ nebol stanovený presný dátum uvedenia hry na trh.